Warning: Declaration of Menu_With_Description::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /wp-content/themes/gardimax/functions.php on line 0
Gardimax spray na gardło - Gardimax

 

 

Gardimax spray na gardło

Chlorhexidini digluconatis solutio + Lidocaini hydrochloridum

diglukonian chlorheksydyny 20 mg/10 ml, chlorowodorek lidokainy 5 mg/10 ml

aerozol do stosowania w jamie ustnej

Wskazania

Gardimax medica spray lek do stosowania objawowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Numer pozwolenia Prezesa URPLWMiPB: 19931

Podmiot odpowiedzialny:
TACTICA Pharmaceuticals Sp. z o.o.
ul. Bankowa 4, 44-100 Gliwice

OTC – lek wydawany bez recepty

Link do ulotki
Link do ChPL

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub inne leki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub na którąkolwiek substancje pomocniczą. Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 30. miesiąca życia.

 

 

Skład

1 dawka aerozolu zawiera 0,18 mg roztworu diglukonianu chlorheksydyny i 0,04 mg chlorowodorku lidokainy.

 

Sposób użycia

Skierować rozpylacz w kierunku gardła i nacisnąć jego pompkę. Stosowanie na śluzówkę jamy ustnej/dogardłowo. Do użytku zewnętrznego.

 

Dawkowanie

Dorośli i dzieci od 12 lat: 3 do 5 dawek jednorazowo, 6 do 10 razy na dobę. Dzieci od 30 miesiąca życia: 2 do 3 dawek jednorazowo, 3 do 5 razy na dobę.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.